sandomierz

lokalne atrakcje

park zdrojowy solec
Odległośc - 200m od Syrenki

Park zdrojowy w Solcu-Zdroju

Park Zdrojowy w Solcu-Zdroju to zabytkowy park, który jest sercem miejscowości. Zajmuje powierzchnię 13,6 ha i jest położony w centrum miasta. Park został założony w latach 1905-1910 i od tego czasu jest ulubionym miejscem wypoczynku kuracjuszy, turystów i mieszkańców.

Zobacz na mapie
zalew w solcu zdroju
Odległość - 300m od Syrenki

Zalew w Solcu-Zdroju

Zalew w Solcu-Zdroju to sztuczny zbiornik wodny, położony na obrzeżach miejscowości. Zajmuje powierzchnię około 6 ha i jest otoczony ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Zalew jest popularnym miejscem rekreacji i sportu, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Zobacz na mapie
europejskie centrum bajki w pacanowie
Odległośc - 15km od Syrenki

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie to nowoczesne centrum kultury i edukacji, które powstało z myślą o dzieciach i dorosłych. Centrum oferuje różnorodne atrakcje, które pozwalają w magiczny sposób przenieść się do świata bajek.

Zobacz na mapie
malowana wieś - zalipie
Odległość - 20km od Syrenki

Malowana Wieś - Zalipie

Zalipie to niewielka wieś położona w województwie małopolskim, około 20 km od Tarnowa. Wieś jest znana z malowanych domów, które zdobią kolorowe kwiaty i wzory. Tradycja malowania domów w Zalipiu sięga XIX wieku. Wówczas kobiety, które nie mogły pozwolić sobie na drogie materiały, zaczęły ozdabiać swoje domy motywami roślinnymi. Z czasem malarstwo stało się integralną częścią lokalnej kultury i tradycji.

Zobacz na mapie
muzeum archeologiczne w wiślicy
Odległośc - 20km od Syrenki

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy to oddział Muzeum Narodowego w Kielcach, położony w miejscowości Wiślica, w województwie świętokrzyskim. Muzeum prezentuje bogate zbiory archeologiczne pochodzące z Wiślicy i okolic.

Zobacz na mapie
zamek krzyżtopór
Odległość - 56km od Syrenki

Zamek Krzyżtopór

Zamek Krzyżtopór to ruiny rezydencji magnackiej położonej w miejscowości Ujazd, w województwie świętokrzyskim. Zamek został wzniesiony w latach 1621–1644 przez wojewodę sandomierskiego Krzysztofa Ossolińskiego. Była to jedna z największych budowli pałacowych w Europie przed powstaniem Wersalu.

Zobacz na mapie
zamek w chęcinach
Odległośc - 70km od Syrenki

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach to zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku, położony w miejscowości Chęciny, w województwie świętokrzyskim. Zamek jest jednym z najlepiej zachowanych zamków w Polsce i jest popularnym celem turystycznym.

Zobacz na mapie
sandomierz
Odległość - 80km od Syrenki

Sandomierz

Sandomierz to miasto położone w województwie świętokrzyskim, nad Wisłą. Jest to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Sandomierz jest znany ze swojej bogatej historii i kultury, a także ze swoich malowniczych zabytków.

Zobacz na mapie